Пројекти


Поштовани ученици, родитељи, на овој страници можете пронаћи разне информације везане за пројекте и презентације


ПРЕДСТАВЉАЊЕ ДИГИТАЛНЕ КЊИГЕ УЧЕНИКА 3.РАЗРЕДА

На седници Ђачког парламента одржаној 17. јуна, ученици трећег разреда који су учествовали у мобилности у Катанији, представили су дигиталну књигу са фотографијама које сведоче о њиховом боравку у овом граду. Том приликом, пренели су своје утиске о путовању, присуству настави у ИТ Архимед школи у Катанији, култури и историји овог града, о дружењу са ученицима из Шпаније, Турске и Италије. Координатор пројекта наставница Милена Радовановић указала је на важност интернационализације наше школе, на учешће ученика у еТвининг и Еразмус пројектима и о критеријумима за одабир учесника. Најавила је и потписивање споразума са гимназијама у Словенији и Турској и размену ученика у наредном периоду.


НАЈАВА ПРОСЛАВЕ 60 ГОДИНА ПОСТОЈАЊА ШКОЛЕ И САРАДЊА СА ИНСТИТУТОМ СЕРВАНТЕС

Кратак текст као најава прославе 60 година постојања наше школе, као и о сарадњи са Институтом Сервантес у Београду, објављен је у Службеном гласнику Института Сервантес са седиштем у Мадриду. У тексту је и линк ка страници наше школе о делу ПРОЈЕКТИ.

boletin_academico_marzo_2024_instituto_cervantes.pdf

 


УСПЕШНО ЗАВРШЕН ЈОШ ЈЕДАН ЕТВИНИНГ ПРОЈЕКАТ

12 ученика трећег разреда, који су учесници актуелног Еразмус+ пројекта, од фебруара до јуна 2024. учествовали су и у међународном еТвининг пројекту "Добробит тинејџера" (радни назив "Teenwell"). Заједно са другарима из Турске, Румуније, Словачке, Пољске, Италије и Литваније усавршили су језичке и дигиталне вештине, упознали са стратегијама за промовисање добробити у школама и развијали критичко мишљење, рад са подацима и сарадњу кроз радове које можете погледати у прилогу:

https://view.genially.com/65e2259385e8ee00153da902/interactive-content-well-being-strategies

https://online.fliphtml5.com/rlafa/ejsm/#p=1

https://read.bookcreator.com/vrLo8rHKkgYvcZu5Dw2zINyEmCi2/gPGaY0MmSvSHMDrh2lc7Ag/Tc4x2ZCDQWy0x7oDU9FTRQ

https://www.storyjumper.com/book/read/172222081/ABCs-of-Well-Being

https://www.canva.com/design/DAGGHlFbSzs/o2UiCa4eBjLrKwb_W6WKvg/edit

https://www.canva.com/design/DAGAl0m0yao/gfA9avBwb5HftR2c_42-xQ/edit

https://view.genially.com/662e4f6b15966d0014e4e75b/presentation-teen-well-etwinning-project-common-story

 


НАЈВАЖНИЈИ МОМЕНТИ У ИТ АРХИМЕД ШКОЛИ

Ученици трећег разреда наше школе, који су боравили у ИТ Архимед школи у Катанији у оквиру Еразмус+ пројекта "Различитост повезује", забележили су најважније моменте у књизи коју можете погледати на линку:

https://read.bookcreator.com/G6IXAdMUgZQsGvD52k9GPXtsrxQ2/x6krNhEIQqyt7iPcFlNHIA/LL5KC9D6RCCXsjR2


САРАДЊА ДВАНАЕСТЕ БЕОГРАДСКЕ ГИМНАЗИЈЕ И ИТ АРХИМЕД ШКОЛЕ НА СИЦИЛИЈИ

У недељи од 13. до 17. маја 2024. год. ученици Дванаесте београдске гимназије боравили су на Сицилији како би у ИТ Архимед школи у Катанији присуствовали настави, упознали знаменитости овог града, као и италијанску културу. ИТ Архимед школа основана је 1937. год. и једна је од најуспешнијих школа у Европи, нарочито у знањима из роботике и програмирања.

Цео садржај као и фотографије можете погледати ОВДЕ..

https://www.blic.rs/vesti/beograd/veliki-uspeh-srpskih-daka-ucenici-12-beogradske-gimnazije-pokazali-neverovatan-uspeh/q2kcwc7


ИТ АРХИМЕД ШКОЛА

Наставници Милена Радовановић и Марко Берар, као и шесторо ученика наше школе, од 13. до 17. маја боравили су у ИТ Архимед школи у Катанији, присуствовали настави и упознали се са културом и историјом овог града. Том приликом, дружили су се и са ученицима из Шпаније и Турске, чије су гимназије партнери у Еразмус+ пројекту КА210 "Различитост повезује - изазови модерног образовања". Импресије свих учесника су позитивне, поносни смо на наше ученике који су показали одлично знање из многих предмета, а сарадња са партнерским школама наставиће се у будућности.


ИДЕНТИТЕТ У ДИГИТАЛНОМ ОКРУЖЕЊУ

Ученици другог разреда који слушају предмет Језик, медији и култура, у оквиру пројектног задатка "Идентитет у дигиталном окружењу", присуствовали су интерактивном предавању "Дигитална деменција" у уторак 5. марта 2024. Предавање је реализовао професор Борис Пројовић који је аутор система за памћење и учење Хоботница, тренер за меморију и супервизор у неколико тв квизова, инструктор вештине памћења, координатор секције за развој учења и памћења у Менси Србије. Посету је организовала предметна наставница Милена Радовановић.


ПРЕДАВАЊЕ О ШПАНСКОМ ЈЕЗИКУ

У понедељак 4. марта 2024. на позив наставнице шпанског језика Милене Радовановић, нашу школу посетила је шефица наставе у Институту Сервантес у Београду, лекторка Ана Исабел Региљо Пелајо. Одржала је занимљиво предавање о шпанском језику у Шпанији и Латинској Америци, представила моделе међународне дипломе о познавању језика ДЕЛЕ и могућности да ученици наставе школовање у Шпанији.


РАЗЛИЧИТОСТ ПОВЕЗУЈЕ - ИЗАЗОВИ МОДЕРНОГ ОБРАЗОВАЊА

У четвртак 29. фебруара 2024. ученици који учествују у Еразмус+ пројекту "Различитост повезује - изазови модерног образовања", заједно са ученицима партнерских земаља Шпаније, Турске и Италије, припремили су активност "Да је моја земља личност, била би...". Уз помоћ вештачке интелигенције израдили су фотографије познатих личности са симболима својих земаља и представили их на заједничком онлајн часу. Ово је уједно била прилика да се ученици упознају пре првог сусрета и заједничких активности уживо у Италији у мају ове године.


DIGITALIZEED: CRAFTING THE FUTURE OF ONLINE EDUCATION

У понедељак 26. фебруара и среду 28. фебруара 2024. пројекти тим наше школе организовао је тренинг за наставнике под називом "DigitalizeEd: Crafting the future of online education", у оквиру актуелног Еразмус+ пројекта "Различитост повезује - изазови модерног образовања". Поред наставника из Србије, присуствовали су наставници из партнерских земаља Шпаније, Турске и Италије, а обуку је реализовао професор Едвин Гиебелен са Универзитета у Холандији.


eTwinning ПРОЈЕКАТ-ОТКРИЈ СВОЈ ТАЛЕНАТ

У понедељак 11. марта 2024. ученици трећег разреда који уче шпански језик и учествују у еТвининг пројекту "Откриј свој таленат", присуствовали су заједничком онлајн часу са гимназијама у Италији. Под менторством наставнице Милене Радовановић, направили су насловне стране часописа "Млади таленти" у мешовитим тимовима са ученицима из Италије и представили своје радове за које су користили разне икт алате. У пару су обавили интервјуе и исказали своје виђење будућности, чиме ће се бавити и где ће живети на шпанском језику. У пројекту учествује 68 наставника шпанског језика из разних држава Европе и сарадња ће се наставити кроз нове активности.

Revista Jóvenes talentos


eTwinning ПРОЈЕКАТ

Ученице наше школе су учествовале у међународном еТвининг пројекту "Genius through time". Пројекат је трајао пет месеци, а ученице су имале прилику да сарађују са ученицима из Турске, Шпаније и Италије. Током пројекта су стекле нова пријатељства, побољшале знање енглеског језика, дигиталне вештине и научиле много о разним генијима.


AКРЕДИТОВАН СЕМИНАР ЗА НАСТАВНИКЕ ШПАНСКОГ ЈЕЗИКА ПОД НАЗИВОМ “ИНТЕГРАТИВНА НАСТАВА КАО ОБЛИК ПОДСТИЦАЈА КРЕАТИВНОСТИ У НАСТАВИ ШПАНСКОГ ЈЕЗИКА”

У суботу 1. априла 2023. у Свечаној сали Института Сервантес, одржан је акредитован семинар за наставнике шпанског језика под називом “Интегративна настава као облик подстицаја креативности у настави шпанског језика”. Испред Удружења професора шпанског језике Србије, аутор и реализатор семинара је наставница Милена Радовановић, једна од учесница мобилности у оквиру Еразмус+ пројекта, која је са присутнима поделила искуство са тренинга у Гранади и примере добре праксе са огледних часова у Дванаестој београдској гимназији.

У име Института Сервантес, присутне је поздравила шефица наставе Ана Исабел Региљо Пелајо и најавила да ће се сарадња са школама наставити и да ће ускоро посетити ученике наше школе који уче шпански као други страни језик.


ДОДЕЛА ВУКОВИХ ДИПЛОМА 2023. ГОДИНЕ!”

У присуству родитеља и одељењских старешина, директорка школе, Светлана Миљеновић, уручила је Вукове дипломе и симболичне награде најбољим ученицима Дванаесте београдске гимназије у генерацији.

Носиоци Вукових диплома су:

IV-1 Драгумило Лука и Илић Ивона

IV-2 Милуровић Вера

IV-4 Бојовић Дејана

IV-6 Вукашиновић Елена, Живојиновић Анђела и Петровић Миљана

IV-7 Адровић Данијела

IV-8 Обућина Анђела

За ученицу генерације проглашена је Ивона Илић IV-1!

Свим ученицима упућујемо честитке и најлепше жеље за даља постигнућа у школовању, животу и раду!

Дванаеста београдска гимназија је поносна на вас!


ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКАТ КА2 “РАЗЛИЧИТОСТ ПОВЕЗУЈЕ – ИЗАЗОВИ МОДЕРНОГ ОБРАЗОВАЊА”

У оквиру актуелног Еразмус+ пројекта КА2 “Различитост повезује – изазови модерног образовања”, учеснице прве мобилности, од 1. до 7. октобра 2023. у граду Љеида у Шпанији, посетиле су гимназију Ла Митјана. Поред директорке Светлане Миљеновић, координатора пројекта Милене Радовановић, Јелене Ђорђевић, наставнице енглеског језика, Бојане Жујовић, наставнице географије, Биљане Шестовић, наставнице физике, учествовала је и Данијела Живановић, школски педагог.

У гимназији Ла Митјана, домаћини су учеснике упознали са наставним методама које користе, примерима добре праксе и иновативним технологијама. Учесници су посетили часове, присуствовали предавањима и учестовали у радионицама. Такође, овом приликом уприличен је сусрет и са партнерским школама из Турске и Италије. Циљ мобилности био је упознавање са одликама образовних система ових земаља, како би пројектни тим сагледао слабе и јаке стране сопственог и радио на унапређењу васпитно – образовног рада Дванаесте београдске гимназије.

Учеснице су презентовале о свом граду, школи и образовном систему у Србији.

Искуства које су учеснице мобилности понеле су драгоцена и омогућиће да се унапреди систем васпитно-образовног рада Дванаесте београдске гимназије. Кроз примере добре праксе, сваки учесник ће дати свој допринос и неговањем заједништва повезати све оно што би у будућности могло бити применљиво.

Наставници ће стечена искуства применити на својим часовима, такође, поделиће искуство са наставним особљем, промовисати пројекат, припремити радионице и часове онлајн које ће држати три дана наставницима и ученицима из Турске, Италије и Шпаније 26, 27. и 28. фебруара 2024. године.

Ово је била лепо и непроцењиво искуство и идеална прилика за промоцију наше школе и земље. Такође и за стицање пријатељстава и разматрање могућности за повезивање школа у будућности.


ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКАТ КА2 “РАЗЛИЧИТОСТ ПОВЕЗУЈЕ”

Пројектни тим наше школе одржао је у јуну још један састанак са изабраним учесницима за прву мобилност у октобру 2023, у оквиру Еразмус+ КА2 пројекта “Различитост повезује”. Учеснице су анализирале програм радионица које их очекују током боравка у гимназији у Љеиди (Шпанија) и направиле презентацију о свом граду, школи и образовном систему у Србији, како би се што боље припремиле за учешће у пленарним излагањима. По повратку, упознаће наставно особље Дванаесте гимназије са иновативним методама, стеченим знањима и примерима добре праксе које ће потом применити у свом образовно – васпитном раду.


ЕТВИНИНГ ПРОЈЕКАТ “ДИГИТАЛНА ПИСМЕНОСТ У НАСТАВИ СТРАНИХ ЈЕЗИКА”

После шест месеци, завршава се Етвининг пројекат “Дигитална писменост у настави страних језика”. Поред ученика првог и другог разреда наше школе, чији су предметни наставници Александра Филиповић и Милена Радовановић, учествовали су ученици гимназија из Турске, Румуније, Литваније и Италије. Наставници и ученици су сарађивали кроз мешовите тимове, користили разне икт алате, усавршили познавање енглеског језика и кроз разноврсне активности повезали садржаје предмета као што су Грађанско васпитање, Језик, медији и култура, Информатика, Географија, Екологија. Радове ученика и наставника можете погледати у прилогу.

https://www.flipsnack.com/digitalbridge/digit-l-bridge-etwinning-project.html

https://gamma.app/docs/Exploring-Cobalt-Mining-gzhjl22pjfq7z4f?mode=doc

https://xiigimnazija.edu.rs/wp-content/uploads/2023/05/cobalt-mining.mp4


ЕТВИНИНГ ПРОЈЕКАТ “ПОЕЗИЈА У НАСТАВИ СТРАНИХ ЈЕЗИКА” ДОБИО ЈЕ ПОСЛЕ НАЦИОНАЛНЕ И ЕВРОПСКУ ОЗНАКУ КВАЛИТЕТА

За крај школске године, нашој школи стиже једна лепа вест. Етвининг пројекат “Поезија у настави страних језика” добио је после Националне и Европску ознаку квалитета. Ово је заједнички пројекат средњих школа из Турске, Шпаније, Италије, Литваније, Румуније и Србије, а нашу школу заједно са ученицима шпанског и немачког језика представљале су наставнице Милена Радовановић и Љиљана Слијепчевић. То значи да је њихов рад, рад наших ученика и сарадња са партнерима испунио критеријуме и добио високу оцену. Такође, овај пројекат биће представљен у посебној области на Европској платформи за школско образовање.

Честитамо награђеним ученицима и наставницама и желимо им много успеха и у наредним пројектима!

etvining-european.pdf


ETWINNING ПРОЈЕКАТ “DIGITAL LITERACY IN ELT”

Ученици првог и другог разреда наше школе, који слушају изборни програм Језик, медији и култура код наставница Александре Филиповић и Милене Радовановић, од децембра 2022. учествују у еТвининг пројекту “Дигитална писменост у настави страних језика”. Поред Србије, учествују и ученици средњих школа из Турске, Италије, Литваније и Румуније, а пројекат ће трајато до краја маја 2023. Циљеви пројекта су усавршавање језичких и дигиталних компетенција ученика, подизање свести о важности дигиталне и медијске писмености, али и подстицање сарадње међу вршњацима, упознавање обичаја и култура других земаља. Неке од радова наших ученика, погледајте у прилогу:

MILENA RADOVANOVIC XII BELGRADE GRAMMAR SCHOOL “SERBIAN TRADITIONS”

https://view.genial.ly/63e2be7febc6450019b8c5c4/presentation-serbian-culture

https://wordwall.net/resource/53515300/digital-literacy

https://wordwall.net/resource/53702040/digitalna-pismenost


eTWINNING ПРОЈЕКТ

Десет ученика наше школе учествује у међународном eTwinning пројекту под називом P.I.L.L. ( Poetry In Language Learning). Њихови ментори су Љиљана Слијепчевић, проф. немачког језика и Милена Радовановић, проф. шпанског језика. У пројекту учествују ученици и наставници из пет земаља: Турска, Италија, Шпанија, Румунија и Србија. Током претходна четири месеца ученици су учествовали у различитим активностима, упознавању градова и земаља, различитих култура и обичаја, упознали су песнике других земаља, анализирали различите поеме, дружили се уживо са ученицима из других земаља, писали заједно песму о пријатељству. Ученици су имали прилике да ојачају своје дигиталне компетенције, да искажу своје литерарно умеће, боље разумеју друге културе и да унапреде знање енглеског језика.

https://www.youtube.com/watch?v=cmV2IHFEgog


ИЗАБРАНИ УЧЕСНИЦИ ПРВЕ МОБИЛНОСТИ ЗА ОКТОБАР 2023

У оквиру актуелног Еразмус+ пројекта КА2 “Различитост повезује”, пројектни тим наше школе крајем априла изабрао је учеснике прве мобилности. Од 1. до 7. октобра 2023. у граду Љеида у Шпанији, поред директорке Светлане Миљеновић, помоћника Јелене Ђорђевић, школског педагога Данијеле Живановић, координатора пројекта Милене Радовановић, учествоваће и наставнице Бојана Жујовић и Биљана Шестовић. У гимназији Ла Митјана, домаћини ће их упознати са наставним методама које користе, примерима добре праксе и иновативним технологијама, а овом приликом биће уприличен сусрет и са партнерским школама из Турске и Француске. Циљ мобилности јесте упознавање са одликама образовних система ових земаља, како би пројектни тим сагледао слабе и јаке стране сопственог и радио на унапређењу васпитно – образовног рада Дванаесте београдске гимназије.


ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТИ У ДВАНАЕСТОЈ ГИМНАЗИЈИ

izborni-programi-dvanaesta.pdf


НАЦИОНАЛНА ETWINNING КОНФЕРЕНЦИЈА ” ИНКЛУЗИЈА У НОВОЈ ОБРАЗОВНОЈ СТВАРНОСТИ

У петак 23.9. 2022. године одржана је национална eTwinning конференција под називом ” Инклузија у новој образовној стварности”. Учесницима су се обратили представници Министарства просвете и Фондације Темпус, а предавања су одржали предавачи из Шпаније и Грчке. Након одржаних радионица приређена је свечана додела Националне ознаке квалитета за eTwinning пројекте. Наше колегинице Милена Радовановић, наставник шпанског језика и Љиљана Слијепчевић, наставник немачког језика су награђене за пројекат под називом P.I.L.L. ( Poetry In Language Learning), а колегиница Љиљана Слијепчевић је добила специјалну награду Националне асоцијације за овај пројекат, која се додељује за пет наставника у Србији. Надамо се да ћемо у наставку школске године имати још успешних пројеката и награда у нашој школи!


ОДОБРЕН ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКАТ МОБИЛНОСТИ НАСТАВНОГ ОСОБЉА

Са задовољством вас обавештавамо да је наш пројекат 2022-1-RS01-KA122-SCH-000076704 / KA122-SCH-80F73B8D / Development of Competences for Integrative Teaching/Learning in Digital Age – Challenges of Modern Education одабран за финансирање. Пројекат почиње 5. септембра 2022. и трајаће 14 месеци, а предвиђа стручно усавршавање нашег наставног особља у Гранади (Шпанија), радионице за предметне наставнике у Србији након курса, као и израду приручника у дигиталној форми са примерима добре праксе.


ПОЗИВ ЗА ДЕЉЕЊЕ ПРИМЕРА ДОБРЕ ПРАКСЕ

Уважене колеге и колегинице,

Наш први Еразмус+ пројекат “Развој компетенција наставника за интегративну наставу/учење у дигитално доба”, полако се приближава крају. После радионица, предстоји нам објава приручника у дигиталном облику са примерима добре праксе. Циљ нам је да све што смо применили у настави, објединимо и учинимо доступним осталим колегама и колегиницама. Позивамо вас да са нама поделите своје идеје тако што ћете попунити образац који вам достављамо. Рок за слање је субота 30. септембар 2023. у поноћ. Подсећамо вас да објављене текстове у приручнику можете искористити за напредовање у звању.

Захваљујемо унапред на сарадњи и издвојеном времену.

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС- УПОТРЕБА ИНТЕГРАТИВНЕ МЕТОДЕ УЧЕЊА


ПРЕЗЕНТАЦИЈА АКТУЕЛНОГ ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКТА “РАЗВОЈ КОМПЕТЕНЦИЈА НАСТАВНИКА ЗА ПРИМЕНУ ИНТЕГРАТИВНЕ НАСТАВЕ И УЧЕЊА У ДИТАЛНО ДОБА – ИЗАЗОВИ МОДЕРНОГ ОБРАЗОВАЊА”

У уторак, 31. јануара 2023. са почетком у 13.05ч одржаће се презентација актуелног Еразмус+ пројекта “Развој компетенција наставника за примену интегративне наставе и учења у дитално доба – изазови модерног образовања”. Циљ промоције је упознавање наставног особља XII београдске гимназије са применом знања стечених на курсу у Гранади, као и дисеминација пројектних резултата. Сви присутни добијају потврду за интерно усавршавање.


ПРОЈЕКТИ

Нову школску 2023/2024. год. почињемо лепом вешћу и наградом Национална ознака квалитета која је додељена наставници Милени Радовановић и ученицима њеног одељења 2/8, од стране Европске комисије за еТвининг пројекте. У оквиру предмета Језик, медији и култура ученици су под менторством предметне наставнице учествовали у еТвининг међународном пројекту под називом “Дигитална писменост у настави страних језика”. Поред наше школе, учествовале су гимназије из Турске, Италије, Литваније и Румуније, а пројекат је трајао 6 месеци. Неколико награђених ученика имаће прилику да учествује у Еразмус+ пројекту “Различитост повезује”, па им предстоји мобилност ради усавршавања у Италији и Турској. Честитамо наставници и ученицима, желимо им срећан почетак и још успешних пројеката у овој школској години.

DIGITAL-LITERACY.pdf


ПРОМОЦИЈА ЕРАЗМУС + ПРОЈЕКТА – ОШ „ БОРА СТАНКОВИЋ“

У понедељак 6. марта 2023. са почетком у 13.15ч у просторијама ОШ „Бора Станковић“ одржана је презентација актуелног Еразмус+ пројекта “Развој компетенција наставника за примену интегративне наставе и учења у дигитално доба – изазови модерног образовања”. Поред колегиница и колега из ОШ „Бора Станковић“ промоцији су присуствовале колегинице и колеге из ОШ „Васа Чарапић“ и ОШ „Филип Филиповић“. Циљ промоције је упознавање наставног особља ових школа са применом знања стечених на курсу у Гранади и примерима добре праксе. Милена Радовановић, Татјана Хаџипетровић, Александра Филиповић и Љиљана Слијепчевић су изнеле своја искуства са курса и вештине и знања која су том приликом стекле. Најављен је бесплатан курс који ће направити учеснице мобилности и приручник у дигиталном облику са припремама за часове. Колегинице и колеге су позване на угледне часове у нашу школу, како би у пракси видели примену интегративне наставе. Сви присутни су били задовољни овим сусретом и упознавањем са могућностима за наставнике које нуди Еразмус програм, а на обострано задовољство надамо се да ће се сарадња наставити и убудуће.


ПРОМОЦИЈА ЕРАЗМУС ПРОЈЕКТА – СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ

У среду 1. марта 2023. са почетком у 13.00ч одржана је презентација актуелног Еразмус+ пројекта “Развој компетенција наставника за примену интегративне наставе и учења у дитално доба – изазови модерног образовања”. Циљ промоције је упознавање наставног особља Карловачке гимназије са применом знања стечених на курсу у Гранади и примерима добре праксе. Најављен је бесплатан курс који ће направити учеснице мобилности и приручник у дигиталном облику са припремама за часове. Сви присутни су били задовољни овим сусретом и упознавањем са могућностима за наставнике које нуди Еразмус програм, а на обострано задовољство надамо се да ће се сарадња наставити и убудуће.


ПРОМОЦИЈА ЕРАЗМУС+ ПРОЈЕКТА KA122SCH

“Development of Competences for Integrative Teaching/Learning in Digital Age Challenges of Modern Education”

У четвртак 30. марта 2023. у Филолошкој гимназији у Београду у времену од 13.00 до 14.00ч, одржана је промоција Еразмус+ пројекта мобилности у коме су учествовали наставници Дванаесте београдске гимназије.

Тема пројекта је Развијање компетенција за интегративну наставу/ учење у дигитално доба – изазови модерног образовања , а пет наставница имало је прилику да заврше курс у Гранади у циљу стицања нових знања и вештина која се могу применити на часовима. Наставнице Татјана Хаџипетровић и Милена Радовановић поделиле су са присутнима примере добре праксе и очекиване резултате – приручник са припремама за часове, еТwиннинг пројекат и курс на Моодле платформи о интегративној настави кроз икт алате. Овај сусрет је био одлична прилика да се разговара о повезивању наших школа и сарадњи са наставницима у будућности кроз међународне пројекте.


СУПЕРШКОЛЕ

У четвртак 7. 10. 2021. у Кући људских права и демократије у Београду, у организацији Регионалне канцеларије за младе РYЦО, одржана је информативна сесија о пројекту за земље Западног Балкана под називом Супершколе /Super Schools. Пројекат помирења подразумева повезивање средњих школа и мобилност наставника и ученика земаља у региону. Наш пројектни тим са задовољством припрема пријаву за учешће на првом конкурсном року 28. 10. 2021.


ВРСТЕ ЕВРОПСКИХ ПРОЈЕКАТА

Образовне установе у Републици Србији имају могућност да пуноправно учествују у програмима Еразмус+ у оквиру кључне акције 1 (КА1), четири врсте пројеката кључне активности 2 (КА2), као и Школских партнерстава за размене. Планиране активности треба да су релевантне како за појединце, тако и за организацију у целини јер је њихов утицај на квалитет наставе и учења већи када представљају саставни део стратешког документа школе као што је Европски развојни план. Наша школа је у претходној школској години учествовала у два Еразмус+ пројекта као партнер, док у овој школској години може да се похвали учешћем као координатор пројекта мобилности наставног особља и пројекта стратешког партнерства. Више о актуелним пројектима прочитајте на:

https://erasmus-plus.ec.europa.eu/projects/search/details/2022-1-RS01-KA122-SCH-000076704

https://erasmus-plus.ec.europa.eu/projects/search/details/2022-2-RS01-KA210-SCH-000098015

https://xiigimnazija.edu.rs/wp-content/uploads/2023/03/DIVERSITY-BONDS.mp4


Изборни програми-1.pptx

Изборни програми-2.pptx

Ако желиш – презентација Веронаука.pptx

Биоетичка-секција-1.pptx

Грађанско васпитање из угла ученика.pdf

Изборни програми у првом разреду гимназије.pptx

<